Historia jednej marki: Leonor Greyl

Odkryj z nami wspaniałe historie produktów

Jeśli miłość może być bazą do stworzenia idealnej pielęgnacji do włosów to Leonor Greyl z pewnością taką jest.

W latach 70-tych dwie pełne pasji osobowości: Leonor – miłośniczka pięknych włosów i Jean-Marie – inżynier i zapalony botanik stworzyli markę Leonor Greyl. Marka od samego początku postawiła sobie jasny cel: naturalne i wegańskie produkty do włosów tworzone w rodzinnej firmie. To wystarczyło by Leonor Greyl została uznana za markę pionierską na rynku: dbanie o środowisko staje się ważne na równi z doskonałą jakością.

            Leonor i Jean-Marie to także piękna para z wielką pasją do przygód. Podczas ich nielicznych romantycznych podróży odkryli najpiękniejsze sekrety, które kryje Natura. Dzięki wiedzy Jean-Marie, poznali właściwości roślin i owoców z różnych zakątków Świata które są do tej pory wykorzystywane w produktach Leonor Greyl.

Inspirujące historie i skrupulatna praca nad każdych składnikiem wyróżniają markę na rynku produktów dedykowanych pielęgnacji włosów.  Każdy produkt ma swoją anegdotkę, która zabierze Cię na piękną podróż. A oto  najpiękniejsze historie i ciekawostki o wybranych produktach.

Bananowe mleczko

Historia jednej marki: Leonor Greyl

Nazwa produktu już brzmi niemalże jak pyszny deser, który nam przypomina słodkie lata dzieciństwa. Ten produkt właśnie jest zainspirowany światem gastronomii. Jean-Marie stworzył ten produkt z myślą o swoim przyjaciele pracującym w restauracji, którego doprowadzało do szału codzienne mycie włosów. Rytuał ten podrażniał jego skórę mimo iż, uporczywie starał się pozbyć zapachu jedzenia po powrocie do domu. Jean-Marie odkrył, że mleczko bananowe nie tylko usuwa skutecznie nieprzyjemne zapachy ale też samo w sobie pięknie pachnie. A jeśli dodamy fakt, iż jest tak lekkie i delikatne, że może być używane do codziennego mycia włosów staje się  “must – have” każdego dnia.

Masque à l’Orchidée

Historia jednej marki: Leonor Greyl

Historia tej maski zabiera nas na kolejną egzotyczną podróż pary Greyl. W 1999, po powrocie z Mauritiusa, Pan Greyl zauroczył się kwiatem orchidei, który królował na wyspie. Kwiat ten słynący ze swej urody, nie był nigdzie wykorzystywany jako składnik kosmetyczny. Jednakże wytrwałość i ciekawość Pana Greyl’a  doprowadziła do pewnego odkrycia: orchidea miała niesamowite właściwości odżywcze. Jej ekstrakt doskonale radził sobie z trudnymi do wystylizowania lub puszącymi się włosami. I tak oto jeden z najpiękniejszych kwiatów zagościł na stałe w Masque à l’Orchidée.

Huile de Magnolia

Historia jednej marki: Leonor Greyl

Nazwa olejku „Magnolia” jest niezwykle zagadkowa i nie ma nic wspólnego z nazwą kwiatów, ale z francuską gwiazdą pop-u lat 70-tych! Olejek Magnolia jest hołdem dla córki Jean-Marie, Caroline, która była wielką fanką Claude’a François. Sama historia produktu pochodzi z lat 80-tych, gdy Leonor poprosiła swojego męża o olejek do masowania ramion dla swoich klientek w salonie. Zadaniem olejku i samego masażu było umilanie czasu oczekiwania podczas rytuałów pielęgnacyjnych na włosach. Inspirowany piosenką „Magnolia For Ever” Claude François’a olejek okazał się być multi-funkcyjny: spełniał rolę olejku do masażu, olejku do demakijażu a nawet łagodzącego  skórę po zabiegu depilacji.

Odkryj tutaj francuski pop lat 70-tych który zainspirował rodzinę Greyl.

Bain traitant à la propolis

 Ten produkt zabierze Cię na podróż do starożytnego Egiptu. Podczas jednej podróży do kraju faraonów, rodzina Greyl odkryła, że propolis był używany do zachowywania mumii w idealnym stanie. Wszystko dzięki jego niezwykle antybakteryjnym właściwościom. Sama historia zainspirowała botanika stworzenia produktu wykorzystującego cudowne moce propolisu. I tak powstał pierwszy na rynku delikatny szampon przeciwłupieżowy do codziennego użytku. Sam proces tworzenia i badań zajął 10 lat badań, których celem było znalezienie nieagresywnej i działającej formuły szamponu. Do dziś produkt cieszy się ogromnym sukcesem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *